Спрощення та зміни в будівельному законодавстві

На даний момент, після зміни будівельного законодавства, з’явився шанс вводити в експлуатацію перепланування, реконструкції в квартирах, офісах, промислових будівлях, а також надбудови (право власності на землю не обов’язково) і добудови до будівель (невеликі добудови можна без права власності на землю) без проходження процесу затвердження проектної документації в органах МНС і санітарно -епідеміологічного контролю і отримання дозволів (Розпорядження) в органах місцевого самоврядування.

Які спрощення нам можуть принести зміни в будівельному законодавстві
Які спрощення нам можуть принести зміни в будівельному законодавстві

Для подачі декларацій на початок і кінець будівельних робіт (т.е введення в експлуатацію) необхідно визначиться з підрядником на виконання будівельних робіт (обов’язково з ліцензією на право виконувати дані роботи), технічним наглядом (з сертифікатом на право виконувати вищевказані послуги) та проектною організацією (з ліцензією) що виконає проект по тим роботам що виконуватимуться або вже виконані.

Для складання другого декларації необхідно виготовити технічний паспорт об’єкта (паспорт БТІ). Послугами технічного нагляду, генпідряду, виготовленні проектної документації та технічного паспорта БТІ може зайнятися наша організація.

Також спрощена процедура введення в експлуатацію індивідуальних житлових та садових будинків побудованих до 2010 року. Для введення в експлуатацію вищевказаних об’єктів необхідно мати акт на право власності на землю, технічний паспорт об’єкта (паспорт БТІ), провести технічне обстеження будівельного об’єкта ліцензійної організацією та скласти звіт відповідно до наказу № 91 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово -комунального господарства (звіти складені в період з 23.07.2010 по 31.12.2010 є дійсними).

При наявності вищезазначених документів складається декларація ” Про готовність об’єкта до експлуатації” та подається до інспекції будівельно- архітектурного контролю. Виготовленням звіту і підготовкою вищепереліченої необхідної документації також може зайнятися наша організація.

Залишити відгук