Як подавати дозвільні документи в ДАБК повідомлення, декларації

Часто так складається, що подати документи в ДАБК є цілою проблемою: то ДАБК з якоїсь причини не приймає документи, то повертає необгрунтовано, то не хочуть ставити відмітки і т.д.

Іноді такі дії ДАБК цілком законні, а іноді – ні.

Пропонуємо вашій увазі кілька практичних рекомендацій про те, як боротися з ДАБКом, якщо їхні дії незаконні і цими діями ДАБК порушує права забудовника.
1. Правильно заповнити документ (повідомлення, декларацію)

До подачі повідомлення переконайтеся, що Ви маєте на руках останню форму повідомлення, декларації, яку потрібно подавати. Форму можна взяти або в центрі надання адміністративних послуг, або в самому ДАБКу, або на сайті відповідної обласної ДАБК. Там же можна отримати консультацію щодо заповнення. Зазвичай в ДАБК зразок заповненої форми висить на видному місці.

Як подавати дозвільні документи в ДАБК повідомлення, декларації
Як подавати дозвільні документи в ДАБК повідомлення, декларації

2. Прикласти всі потрібні документи до повідомлення / декларації

Список доданих документів також можна взяти в ДАБК або центрі адмінпослуг. Список складається зазвичай з документів, зазначених в самій формі повідомлення + зазначених у постанові Кабміну про порядок подання повідомлення + місцеві вимоги, яких немає в законодавстві. Акуратно складіть список і прикладіть документи: якщо потрібен оригінал – прикладаєте оригінал, якщо потрібна нотаріальна копія – йдіть до нотаріуса, робіть копію і прикладайте.
3. Подавайте документи в двох примірниках

Готуєте два абсолютно однакові примірника повідомлення / декларації з усіма додатками. Один примірник призначений для ДАБК, а на іншому Вам ставлять позначку про прийом.

На позначці повинні бути: дата прийому першого примірника, посада прийняла документи людини і його підпис.

Другий примірник Ви забираєте собі і дбайливо зберігаєте: це Ваше доказ дати подання і правильності подачі документа. Якщо у Вас не буде на руках другого примірника поданого документа, ДАБК зможе заявити, що Ви не подавали документи, а Ви нічим не зможете спростувати.

4. Подача документів

Подавати документи Ви можете або через канцелярію Гаська, або поштою. При подачі через канцелярію вимагайте позначки про прийом документів. ДАБК можуть плутати прийом повідомлення та його реєстрацію, тому можуть відмовляти ставити позначку.

Якщо через канцелярію подати не виходить, тоді здавайте через пошту: цінним листом з описом вкладення.
5. Повідомлення / декларація – дозвільний документ

Згідно Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” при подачі дозвільних документів діє принцип мовчазної згоди: якщо протягом 10 (десяти) днів держорган не відмовив у прийомі документа або просто проігнорував його, значить на 11-й день дозвільний документ вважається прийнятим і дозволяється виконувати передбачені законом дії (наприклад, будувати. якщо подано повідомлення про початок будівельних робіт).

Відмова має бути виданий на руки заявнику або присланий поштою.

Якщо відмови немає ні в ДАБК, ні в Дозвільному центрі, ні поштою не приходив, значить поданий документ набув чинності.

Однак, якщо через три місяці прийде лист з ДАБК з відмовою, це означає, що з 11-го дня до дня отримання листа у Вас були всі дозволи (наприклад, на будівельні роботи) і штрафувати за цей період Вас не мають права.

Також потрібно дивитися, наскільки обгрунтований відмова Гаська: в Законі є підстави, за якими ДАБК має право відмовляти, їх всього два – неповний пакет документів і неправдиві дані в документах.

Тому якщо відмова незаконний, його необхідно оскаржити в адміністративному суді – подавати позов про визнання дій ДАБК незаконними.

Якщо відмова законна, потрібно припинити будівельні роботи і подати правильно оформлені документи.

Залишити відгук