Узаконити перепланування квартир

Узаконення через ДАБК без затвердження проектної документації в КМДА і в органах місцевого самоврядування Київської області перепланувань і реконструкцій квартир і нежитлових приміщень, введення в експлуатацію надбудов і добудов до існуючих будівель, виконаних без дозвільної документації.

Узаконити перепланування квартир
Узаконити перепланування квартир

Оформлення дозвільної документації на проведення вище перерахованих робіт, без затвердження проектної документації та отримання містобудівних умов в Головному архітектурному управлінні Києва і Київської області.

Перепланування квартири – це комплекс будівельних робіт, що проводяться в окремих приміщеннях будинку, в результаті яких змінюється конфігурація об’єкта, що вимагає внесення змін у технічний паспорт приміщення. Тобто, це з одного боку поліпшення житлових умов, а з іншого боку клопоти з їх узаконенням.

Житловий кодекс України говорить: згідно зі ст. 152, перепланування житлового будинку або квартири, що є приватною власністю, здійснюється з дозволу виконкому місцевої ради. Перепланування квартир державного або громадського житлового фонду дозволяється за згодою наймача, які проживають разом з ним членів сім’ї, орендодавця і за згодою виконкому місцевої Ради.

Сучасне життя вимагає сучасних житлових умов. Хтось хоче підкреслити свою індивідуальність за рахунок нового дизайнерського ремонту, комусь не вистачає площі, щоб розмістити все розмаїття побутової техніки, а хтось просто пішов за прикладом сусідів, друзів або родичів і вирішив поліпшити або збільшити свої житлові метри. Навіть факт наявності документів про приватизацію Вашої квартири ще не дає Вам право на проведення демонтажно -монтажних робіт.

Будь-який ваш «крок вправо, крок вліво» від норм, записаних в технічний паспорт квартири, буде розцінюватися, як самовільне протиправна дія, а саме самовільної переплануванні квартири. Яка може принести не тільки поліпшений комфорт і збільшення житлоплощі, а й наявність проблем, пов’язаних з отриманням документації на Вашу «нову» квартиру, оплатою штрафів і послуг кваліфікованого юриста.

Щоб узаконити перепланування самостійно потрібно набратися терпіння, запастися грошима і мати багато вільного часу, з цього більшість наших громадян, передають це клопітка справа нашої компанії, а самі насолоджуються життям і радіють оновленій квартирі.
узаконити перепланування

Причини перепланування у кожного свої, а ось наслідки у всіх однакові. Навіть якщо Ви не плануєте продавати, дарувати чи закладати під заставу свою квартиру, ніхто не гарантує, що Ваші «добрі» сусіди не поскаржаться на Ваші дії в які вважають органи. І в певному сенсі вони мають рацію. Адже без експертизи фахівців складно визначити, якої шкоди і збитки можуть завдати Ваші дії для стану всього будинку.

Бували випадки, коли, на перший погляд, нешкідливий демонтаж частини стіни приводив до аварійної ситуації всього будинку. Не встигнете Ви порадіти новому ремонту, як Вас можуть зобов’язати відновити колишні перегородки в квартирі за свій рахунок. Але якщо справа зроблена і стінку в квартирі таки знесли або добудували, настійно Вам рекомендуємо, не вирішувати це питання самостійно, а скористатися нашими професійними послугами.

Існує перелік дій під час перепланування, які дозволені законодавчо та не є самовільними, але обов’язково повинні бути зафіксовані в БТІ :

– Перепланування, не пов’язані з зміною (збільшенням чи зменшенням) житлової чи допоміжної площі, без порушення несучих конструкцій;

– Збільшувати площу житлових приміщень за рахунок приєднання коридорів та допоміжних приміщень;

– Об’єднувати кухню та суміжну з нею кімнату в кухню-їдальню;

– Проробляти отвори в несучих стінах квартири;

– Демонтувати вбудовані шафи, антресолі чи комори для збільшення зарахунок них житлової площі;

– Переносити розміщення вхідного отвору квартири;

– Заміни сантехніки;

– Самовільно збільшувати площу кімнати санвузла через об’єднання ванної кімнати та туалету, а також приєднання до нього частини коридору;

– Зносити печі і каміни;

– Демонтаж або монтаж скління балконів;

– Поточний ремонт будівель та споруд без зміни призначення приміщень


Так само існує перелік дій, які в жодному разі не потрібно робити без всіх відповідних дозволів.

– Переносити в інші приміщення і збільшувати санвузли на рахунок житлової площі;

– Будь-які монтажні або демонтажні дії по відношенню несучих стін, навіть якщо це ніша для вази;

– Демонтаж балконних блоків, балконів, лоджій, приєднання балкона або лоджії до кімнаті. У цьому випадку не важливо що несе це стіна чи ні;

– Виносити батареї, з центральним опаленням, на лоджію чи балкон;

– Об’єднувати квартири, шляхом навіть часткового демонтажу перекриттів між поверхами;

– Самовільно проводити демонтаж вентиляційних каналів і коробів;

– Пристроювати балкони, льох або кімнати до квартир на першому поверсі;

– Видаляти звукоізолюючі підставу підлог при ремонті

– Встановлювати кондиціонери і супутникові антени на фасадах будинків, які виходять на вулицю.

З 23 лютого 2011 року українські депутати посилили заходи покарання для правопорушників, які проводять перепланування будівель без належних документів.

Узаконити перепланування квартир

Залишити відгук