Що таке Будівельний паспорт і для чого він потрібний?

Будівельний паспорт забудови земельної ділянки – документ, на підставі якого визначається комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального приватного житлового будинку *(у тому числі садові, дачні будинки, господарські будівлі та споруди (находящ на присадибній ділянці), гаражі, елементи інженерної захисту, благоустрою та озеленення земельної ділянки) – але не вище 2-ух поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 300 квадратних метрів.

Що таке Будівельний паспорт
Отримання та оформлення Будівельний паспорт

Для об’єктів будівництва, на які надається будівельний паспорт, розробка проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.

Проектування на підставі будівельного паспорту здійснюється без отримання містобудівних умов і обмежень. Параметри житлових будинків визначаються з урахуванням державних будівельних норм ДБН В.2.2-15-2005 “Житлові будинки. Основні положення” та ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень”.

У випадку, якщо ви плануєте будівництво приватного житлового будинку више двох поверхів (без урахування мансардного поверху), а також якщо площа будинку буде перевищувати 300 квадратних метрів, вам необхідно отримувати – містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки.

Порядок видачі будівельного паспорту

Для отримання будівельного паспорту – забудовник звертається до відповідного спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури (Головне управління архітектури та містобудування) з письмовою заявою про наміри забудови земельної ділянки.

До заяви також додаються:

 • засвідчена в установленому порядку копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою;
 • засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову зазначеної земельної ділянки;
 • ескіз намірів забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, фасади, максимальні відмітки висотності, відстані до сусідніх земельних ділянок);
 • технічні умови щодо інженерного забезпечення отримуються замовником самостійно та включаються до складу будівельного паспорту;
 • проект будівництва (за наявності);
 • фотографії об’єкта;
 • червоні лінії забудови М 1: 2000;
 • кадастровий план ділянки М 1: 2000;
 • топозйомка в М 1: 500;
 • схема забудови земельної ділянки (з визначенням місцеположення запланованих об’єктів будівництва; із зазначенням запланованих під’їздів до будівель і споруд; відстань від об’єкта будівництва до вулиць (доріг);
 • відстані від об’єкта будівництва до межі земельної ділянки; підключення до інженерних мереж).

Чи можуть відмовити у видачі будівельного паспорту?

Органи містобудування та архітектури визначають відповідність намірів забудови земельної ділянки чинній містобудівній документації (генеральному плану населеного пункту, плану зонування та детальному плану території, схемі планування території району) у частині функціонального, цільового, будівельного та ландшафтного використання земельної ділянки.

Відмова у наданні будівельного паспорту надається спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури у десятиденний строк з відповідним обґрунтуванням.

Підставою для відмови у наданні будівельного паспорта є невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, будівельним нормам, державним стандартам та правилам.

Яким нормативним законом регулюється питання про необхідність отримання будівельного паспорту?

Стаття 27 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” наказу Мінрегіонбуду №103 від 05.07.11

Будівельний паспорт забудови земельної ділянки

 • reply Орест ,

  Чи важати розміри які вказані в будівельному паспорті для визначине меж зимельної ділянки в сільській місцевості

  Залишити відгук