Проектування електропостачання промислових підприємств, житлових будинків, котеджів, офісів

Склад проекту електропостачання. З погляду підсистем загальної електричної мережі, проект складається з наступних частин: проект внутрішнього електропостачання та освітлення

Даний підрозділ включає в себе схеми, креслення, специфікації та описову частину обладнання і матеріалів, які передбачається використовувати при прокладці електричної мережі всередині будівлі.

Проект внутрішнього електропостачання повинен містити в собі параметри всіх внутрішніх кабелів, електроустановочних виробів, розподільних коробок, світильників, автоматів, УЗО та іншого використовуваного обладнання та матеріалів.

Проект зовнішнього освітлення

Включає в себе схеми організації освітлення території, прилеглій до будівлі. У цій частині в обов’язковому порядку повинен бути зазначений спосіб проводки зовнішнього кабелю (підземний або повітряний), його маркування, а також параметри використовуваних світильників і способи їх кріплення.

Проект зовнішнього електропостачання

Описує іншу підсистему зовнішніх електричних мереж силову. Як і у випадку проектавнутреннего електропостачання, здесьопісивается спосіб укладання кабелю, його маркування, методи його захисту (прокладка в трубі або застосування броньованого кабелю).

В цій же частині докладно вказуються всі параметри вимикачів, розеток, розподільних коробок. Останні повинні розташовуватися усередині стін.

Проектування електропостачання промислових підприємств, житлових будинків, котеджів, офісів
Проектування електропостачання промислових підприємств, житлових будинків, котеджів, офісів

Проект резервного електропостачання

Містить в собі список устаткування, яке застосовується у разі отсутствіяпотенціала в електричній мережі (тривалого або короткочасного) або постійно виникаючих стрибків напруги. Як правило, цим устаткуванням є дизельні генератори, газові генератори та / або джерела безперебійного живлення.

Ми будемо раді розробити і спроектувати безпечну систему електропостачання для Вашого Об’єкту, яка буде повністю враховувати Ваші побажання, задовольняти Вашим вимогам і при цьому відповідати правилам і нормам!

Крім того, впроекте електропостачання приватного будинку або промислового Об’єкту можуть міститися додаткові розділи:

Автономне постачання електрикою

За своєю суттю цей розділ близький до попереднього, що описує резервне живлення. Застосовується в разі відсутності сигналу в основній електричній мережі.

Але якщо в попередньому випадку розглядається аварійна (по суті своїй) ситуація, то, говорячи про автономний постачанні електрикою, ми розглядаємо цю схему як одну з штатних, розраховану на застосування протягом тривалого часу.

Методи реалізації ті ж, і всі необхідні параметри в даному випадку теж потрібно вказати. Але потужність генератора в цьому випадку повинна бути істотно вище. Джерела безперебійного живлення не розраховані на видачу сигналу протягом кілька діб.
Проект блискавкозахисту

Повинен містити назву основного елемента, опис типу пристрою. Повинні бути представлені план-схема блискавкозахисту, а в пояснювальній записці проекту загальної електромережі повинні бути перераховані параметри технічних засобів, що забезпечують захист від блискавки.

Якщо на території будівлі є горючі, займисті, вибухонебезпечні продукти, необхідно вказати спосіб дотримання безпеки від відповідних ризиків при попаданні розряду блискавки.

Проект заземлення будівлі

Як правило, є частиною загального проекту електропостачання, але іноді виділяється як окремого томи.

В останньому випадку необхідна загальна схема заземлення із зазначенням всіх параметрів заземляющей шини (товщина, ширина, довжина, її місцеположення і схема підключення до цієї шини). У даній частині повинен бути проведений розрахунок параметрів заземлюючого кабелю будівлі та наведена схема підключення цього кабелю до заземлювальної шини.

Виконання проекту системи електропостачання в стислі терміни
А за результатом проектних робіт ми можемо здійснити монтаж
Гарантійні зобов’язання на створення системи під ключ підкріплюються Договором

Нюанси, пов’язані з видом Об’єктів

При проектуванні електропостачання промислових підприємств, приватних будинків або Об’єктів іншого призначення необхідно в обов’язковому порядку враховувати їх профіль і специфіку. Залежно від цієї специфіки, підхід до виконання завдання може сильно відрізнятися.

Перелічимо основні типи Об’єктів і коротко зупинимося на нюансах проектування системи електропостачання для них:
Проект електропостачання приватного будинку

Котедж це окремий Об’єкт, який споживає порівняно невелику, порівняно з підприємствами, електричну потужність. Наминав напруги, як правило, 220 В., при однофазному харчуванні, або 380 В., у разі використання трифазного живлення.

Кількість фаз живлення залежить від виділеної на котедж електричної потужності, яка видається електропостачальної організацією та прописується в ТУ.

Як правило, проектування електропостачання котеджу або будинку в основному припускає роботи над внутрішніми мережами. Відповідно, в порівнянні з іншими проектними томами, основним і найбільш важливим розділом для господаря є саме проект внутрішнього електропостачання приватного будинку.

Сучасний проект системи електропостачання, найчастіше, є продовженням дизайн-проекту. Саме тому при складанні ТЗ необхідно приділити максимум уваги і враховувати не тільки технічні параметри автоматів, кабелю і т.д., але і конфігурацію системи, яка повинна бути оптимальна для Замовника з позиції узгодженості її з дизайн-проектом будинку. При цьому не повинно виникати жодних розбіжностей зі СНиП та ПУЕ.

Зовнішні мережі в даному випадку, як правило, включають в себе підведення живильного кабелю до будинку, управління зовнішнім освітленням ділянки та / або елементами ландшафтного дизайну. Зовнішні мережі, також, відповідають за підключення зовнішніх пристроїв, таких як, наприклад автоматичні ворота, система сніготанення та інше.
Проектування системи електропостачання багатоквартирних будинків

Як правило, мова йде про постачання електрикою всього кварталу, тому по ЛЕП передається як високовольтний, так і звичайний струм. Ця робота повинна бити в обов’язковому порядку узгоджена з генпланом забудови міста (або іншого населеного пункту).

А також, даний проект повинен бути погоджений із службою головного архітектора населеного пункту чи області. Для початку роботи необхідно технічне завдання від забудовника і ТУ від енергопостачальної даний квартал організації. Даний підрозділ повинен враховувати усереднені норми споживання всіх кінцевих споживачів мешканців квартир.

Роботи над проектуванням електрики в квартирах житлових будинків частково схожі з роботами в котеджах. Проводиться розрахунок навантажень, розраховуються перетин кабелів, проводиться зіставлення з виділеною потужністю. При цьому слід пам’ятати і про відповідність схеми системи дизайн-проекту.
Проект електропостачання магазину

При складанні ТЗ на проект електропостачання магазину максимально важливі дані щодо того, яке устаткування цьому Об’єкті передбачається до використання.

Крім технічних характеристик обладнання важливо знати умови його експлуатації, а також певні вимоги до прокладання електромереж.

Для магазинів, що використовують холодильне обладнання необхідно передбачити варіанти резервного живлення.

Якщо сферою діяльності або в процесі роботи магазину задіяна точна електроніка необхідно враховувати якість і стабільність напруги в мережі. Для цього необхідно передбачити заходи щодо стабілізації напруги і захисту мереж.

А якщо ми говоримо про продуктові магазини, в яких використовуються різні види печей, грилів або інше обладнання, пов’язане з великою споживаною потужністю важливо приділити максимум уваги факторам пожежної безпеки.
Проектування електропостачання офісів

Робота схожа з тією, при якій виконується проектування електропостачання житлових будинків. У офісній будівлі розташовані приміщення, власниками і балансоутримувачами яких є різні люди і юридичні особи.

Роботу над проектуванням офісного електропостачання необхідно здійснювати відповідно до генплану району, ТУ і (в рамках цих документів), грунтуючись на вимогах власника офісного будинку або бізнес-центру.
Проектування електропостачання промислових підприємств

Як правило, існують окремі ТУ на всі підприємство, яке є головним споживачем електроенергії у всьому районі.

Сумарна споживана потужність в цьому випадку вельми висока. Крім того, є специфічне обладнання, режим роботи та графік споживання електроенергії якого сильно відрізняється від того, з чим доводиться стикатися в житлових будинках і офісних будівлях.

Щоб не траплялося перебоїв у постачанні електрикою самого підприємства і поряд з ним розташованих районів, необхідно приділити максимум уваги і особливо ретельно розрахувати всі параметри енергоспоживання промислового обладнання.

Технічне завдання

В цілому проектування електропостачання підприємств, приватних будинків або яких-небудь інших Об’єктів необхідно починати з вироблення технічного завдання (ТЗ).

Це документ, який повинен видавати Замовник, але на практиці його зазвичай складає організація-виконавець на основі побажань Замовника, висловлених у довільній формі.

У цьому ТЗ вже повинні знайти відображення такі дані:
Яка схема електропостачання застосовна в даному випадку, чи треба передбачити автономний варіант
Перелік основних споживачів усередині будівлі і поза ним. Електрообладнання, яке передбачається до використання і місця розташування розеток і вимикачів
Максимально допустиме пікове значення споживаної електроенергії виходячи з ТУ
Розподіл електроенергії за часом доби
Інші дані

Якщо ви зацікавлені в професійному проектуванні електропостачання будинку, будівлі адміністративного призначення, його частини або промислового Об’єкту, звертайтеся!
Ми гарантуємо, що работи по проектуванню електропостачання Вашого Об’єкту будуть виконані кваліфіковано і в означений в Договорі термін!

Залишити відгук