Проектування електричних мереж

ТОВ “Дозвільна документація” пропонує послуги з проектування мереж електропостачання та освітлення.

При проектуванні нових об’єктів будівництва велике значення має виготовлення проекту мереж і систем електропостачання та освітлення. Проектування електричних мереж будівель і споруд включає виготовлення проекту електропостачання – трансформаторної підстанції і зовнішніх мереж, проекту з електроустаткування, освітленню зовнішньому і внутрішньому, блискавкозахисту і захисного заземлення.

Проектування електропостачання

Проект електропостачання служить для укладення договору електропостачання, для технологічного приєднання до мережі енергопостачальної організації, збільшення або поділу потужності, передачі потужності іншому абоненту. Проект містить загальні дані, розрахунки навантажень, струмів короткого замикання, заземлення, плани освітлювальної, розеточной, силової мережі, однолінійні схеми щитів, специфікації матеріалів і устаткування.

У залежності від призначення обслуговуваних об’єктів Проекти підрозділяють на проект електропостачання промислового об’єкта, проект електропостачання приватного будинку (котеджу або квартири), проект електропостачання офісу чи магазину.

проект електропостачання (офісу, будинку,будівлі,промислового обєкту)
проект електропостачання (офісу, будинку,будівлі,промислового обєкту)

При виконанні робіт з проектування електропостачання враховуються всі нюанси, пов’язані з обсяг споживання електроенергії, її джерелами, прив’язкою устаткування до конкретного будівлі або приміщенню і існуючим системам енергоспоживання і безліччю інших параметрів. Система електропостачання повинна забезпечувати стійке постачання електроенергією в будь-який час доби, бути надійно захищеною від негативного впливу навколишнього середовища, забезпечувати належну безопастность споживачів.

Проектування електропостачання
передбачає розробку деталізованої документації для прокладки зовнішніх і внутрішніх електричних мереж. Проектно-кошторисна документація визначає тип системи розводки, точки введення мереж в будівлю, вузли підключення вимірювальних приладів, перелік електрообладнання.
Проектування освітлення

До систем освітлення відносять світильники, ліхтарі, прожектори та інші освітлювальні елементи різної форми, яскравості, і кольору. Освітлення, як зовнішнє, так і внутрішнє, важливо і необхідно для будь-якого об’єкта. Світильники зовнішнього освітлення, підвищують безпеку в темний час доби і в зимовий період; грамотно виконане висвітлення всередині будівлі дозволяє створити оптимальні і сприятливі умови для праці та відпочинку. Крім того, існує авторитетна думка психологів, що професійний, грамотно реалізований проект освітлення є незаперечною перевагою при здачі в оренду або продажу об’єкта нерухомості. Вдало спроектоване зовнішнє освітлення здатне скласти не тільки виграшне візуальне враження, а й підвищити настрій і працездатність.

Проектування мереж і систем освітлення вулиць, зовнішнього та внутрішнього освітлення житлових і промислових об’єктів, значних за площею відкритих територій – ринків, складських комплексів, виставкових павільйонів, автостоянок, бажано здійснювати на ранньому етапі будівництва. Це необхідно для того, щоб була можливість досягти найбільш успішного, швидкого та економічного монтажу систем. Важливо також досягти достатньої кількості світла шляхом установки на території або всередині приміщення спеціальних освітлювальних приладів, що неможливо без правильного розрахунку штучного освітлення. Коли освітлення організовано грамотно, воно, безумовно, стає однією з частин архітектурно- планувального рішення. Саме від світла залежить стан зору людини. Проектування освітлення повинно бути підпорядковане міркувань енергозбереження, безпеки та економічної ефективності. Першочергове значення при реалізації проектів електроосвітлення має відповідність їх діючим будівельним нормативам.

Грамотне проектування зовнішнього та внутрішнього освітлення дозволяє передбачити всі деталі подальшого монтажу і забезпечити хорошу функціональність його в майбутньому. У разі неправильного проектування освітлення, на території і в будівлі можуть з’явитися проблеми з електробезпеки і виникне необхідність у проведенні постійного ремонту.

До складу проекту на електрообладнання і освітлення входять:

Загальні дані;
схеми принципові однолінійні;
гарантоване і безперебійне живлення;
плани груп освітлення;
плани розеточной групи;
силове електрообладнання;
система зрівнювання потенціалів;
блискавкозахист;
заземлення;
кабельний журнал;
специфікація.

Залишити відгук