Підключення електрики до приватного будинку чи ділянки

Підключення електрики до житлового будинку чи ділянки в приватному секторі зазвичай здійснюється від опор повітряної лінії електропередач (ПЛ) самонесучим ізольованим кабелем з установкою лічильника в шафі обліку на фасаді будівлі.

Однак, для укладення договору з обленерго недостатньо виконати монтаж, спершу потрібно отримати технічні умови, виконати та узгодити проект електропостачання. Тут то і криються неочивидні проблеми …

Підключення електрики до приватного будинку чи ділянки

Основний «підводний камінь» полягає в тому, що за останні 15 років в кілька разів зросло навантаження на розподільні мережі які і без того морально і фізично застаріли, коштів на їх модернізацію (збільшення перерізів кабелів і проводів, заміну автоматів захисту і трансформаторів) в обленерго нема, і, тому, всі ці роботи покладаються на плечі нових споживачів і в деякій мірі існуючих.

Весь процес підключення можна розбити на кілька етапів:

1. Для початку необхідно визначиться з технічними характеристиками введення, а саме, визначити необхідну потужність і прийняти рішення про організації 3-х фазного введення (380) або зупинитися на 1-но фазному (220) і отримати Технічні умови.

Визначити необхідну потужність з достатньою точністю можна шляхом складання потужностей всіх планованих електричних приладів. Такий підхід не завжди можливий зважаючи об’єктивних причин, тому, часто для невеликого домоволодіння досить 5кВт. Технічні умови на таку потужність, як правило, не містять заходів з модернізації розподільчих мереж.

3-х фазний ввід дозволить підключити навантаження, розраховану на живлення від мережі 380. Зазвичай це насоси, компресори, опалювальне обладнання, котли та ін. Також проводка 3-х фаз підвищить надійність електропостачання, наприклад, при низькій напрузі (на 10-15% нижче номінального) на одній з фаз. Недоліком є додаткові витрати часу та коштів на проходження навчання та отримання групи з електробезпеки.

2. Виконати проект зовнішнього електропостачання

Проектні роботи – ліцензійний вид діяльності, тобто своїми силами не обійтися! Вартість проектних робіт залежить від їх обсягу, який регламентується технічними умовами, виданими обленерго.

Обов’язкові пункти проекту:

1) Геодезичний план (викопіювання або геодезична зйомка) прилеглої місцевості де буде проходити кабельна або повітряна лінія з нанесеними на нього існуючими комунікаціями і проектованим ділянкою.

викопіювання

Найпростіший випадок – коли опора ВЛ існує і знаходиться в безпосередній близькості від домоволодіння! Іноді ж лінія електропередач або підстанція знаходяться на значній відстані від будинку, і тоді доведеться виконувати зйомку всієї території, де планується будівництво ВЛ.

2) Проект вузла обліку з розрахунком номіналу ввідного автомата і струму уставки ПЗР

3) Проект введення СІП кабеля від опори ПЛ до вузла обліку та, при необхідності, до існуючої ПЛ або трансформаторної підстанції (ТП) або прокладання кабельної лінії (у землі).
Приєднання СІП до неізольованого проводу введення СІП в домоволодіння

4) Розрахунок і проект контуру заземлення.

Розділи проекту електропостачання виконуються на вимогу «Київобленерго»:

1) Перевірочний розрахунок ПЛ і / або КЛ на пропускну здатність і втрату напруги. вихідними даними для такого розрахунку є поопорних схема існуючої електромережі із зазначенням довжин і марок кабелю, а також навантажень на лінію.

2. Перевірочний розрахунок трансформатора в ТП. Вихідні дані: картка вимірювань існуючих навантажень та паспортні дані встановленого трансформатора.

3. Перевірочний розрахунок обладнання РУ 0,4 кВ

4. Проект нового розподільної шафи ПР

Всі виконані розрахунки і прийняті проектні рішення, підлягають узгодженню з:

– Районними електромережами (РЕМ);
– Енергозбут;
– Кіївські міські електромережі (КГЕС), коли об’єкт на території міста
– Місцеві органи самоврядування (УМА або Сільрада)
– Управління перспективного розвитку та інвестицій (УПРІ)

Не варто вважати, що для успішного узгодження достатньо наявності проекту … Саме в процесі узгодження співробітники того чи іншого підрозділу обленерго будуть перевіряти кожну букву проекту, прагнучи звести до необхідності передбачити проектом модернізацію.

3. На базі і відповідно до узгодженого електро проекту виконати монтажні роботи.

Мінімально вони складаються з: установки шафи обліку (лічильник + вступної автомат + ПЗР), спуск кабелю від опори ПЛ до шафи обліку. За необхідністю: встановлення опор ПЛ, прокладка КЛ, монтаж ПР на фасаді ТП та ін. Вартість і терміни монтажу визначаються тільки після виїзду на місце.

4. Отримати довідку про виконання технічних умов.

Відповідно до правил користування електричною енергією на балансі (у власності побутового споживача) електроустановка перебуває не може, вона (кабель від опори і шафа обліку) передаються обленерго за договором купівлі-продажу. Оформлення такого договору займе близько місяця і закінчиться видачею акту розмежування балансової належності, в якому зазначені зони відповідальності.

Далі та організація, яка видавала ТУ видає довідку про їх виконання …

5. Заключаеться з обленерго договір на користування електроенергією

Зібрати всі документи разом і здати в енергозбут. Організувати виїзд інспектора на місце для опломбування електроустановки, отримати на руки договір на користування електричною енергією, оплатити включення!

Весь процес від отримання ТУ і до включення займає 3-4 місяці якщо мова не йде про модернізацію.

Залишити відгук