Переведення приміщення в нежитловий фонд

Звучить – м’яко кажучи – похмуро. Як же так: була квартира, і раптом в ній не можна жити. Кому і навіщо це потрібно?

Подивимося з іншого боку: була квартира, в якій було дуже незатишно жити: перший поверх, вікна на вулицю, пил, шум, постійні голосу в під’їзді… І раптом перетворилася на цілодобовий продуктовий магазин. Або – аптеку.

Переведення приміщення в нежитловий фонд
Переведення приміщення в нежитловий фонд

Зручно ? «Зрозуміло», – скаже будь жилець. Вигідно? «Звичайно», – підтвердить власник приміщення. Можливо? «Можливо», – заявить кваліфікований фахівець.

Переведення в нежитловий фонд житлового приміщення – не саме швидка справа, але ж і будинок будувався не відразу. І плани архітектора, який його будував, є не його особистими фантазіями, а підставою довгого і щасливого життя будівлі.

Можливо, більшість людей не замислюється про такі тонкощі, але в кожному будинку є комунікації, по яких тече вода, вентиляція, що дозволяє мешканцям дихати, несучі конструкції, які дуже небажано навіть свердлити, а що до знесення таких конструкцій – простіше відразу закласти міну уповільненої дії в фундамент. Всі ці нюанси зафіксовані в поверхових планах БТІ. І при перекладі квартири все це необхідно враховувати, збираючи документи та заручаючись підтримкою найрізноманітніших структур.

Отримання довідки БТІ, виготовлення проекту перепланування, переобладнання, вхідної групи (окремого входу), технологічні розділи ( для аптек, магазинів, салонів краси, стоматологічних клінік і т.п.), технічний висновок ( ПЗК) – з цими документами на руках можна починати узгодження перепланування нежитлових приміщень.

Якщо квартира знаходиться в житловому будинку, узгодження перепланування приміщень потрібно в першу чергу проводити з сусідами. Може бути, це і смішно, але без їх згоди вам назустріч не підуть ні Росспоживнагляд, ні організації, на балансі яких знаходиться будинок, ні МНС.

Впоравшись з сусідами і балансоутримувачами, необхідно домовитися з постачальником газу (якщо будинок газифікований ) та електроенергії ( особливо – при збільшенні енергоспоживання приміщення). У пакет необхідних документів входять також довідки та виписки з паспортного столу, ЄЇРЦ, ЕГРП, інформаційна довідка з районного управління, правовстановлюючі документи на приміщення, план з технічним описом приміщення, поверховий план будинку і проект перебудови.

Житлова інспекція на засіданні розгляне ваш проект і дасть дозвіл на переведення приміщення і початок будівельних робіт (без них найчастіше не обійтися).

А коли комісія підпише акт завершеного перевлаштування і в плани БТІ будуть внесені зміни, ви отримаєте нове свідоцтво про власність. І привітати себе з успішно виконаною роботою.

Переведення приміщення в нежитловий фонд

Залишити відгук