Електромонтажні роботи в котеджах і квартирах

Виконати електропостачання будьякого будинку є однією з найголовніших завдань, без якої немислиме його функціонування. Електропостачання будинку може здійснюватися від трансформаторної підстанції або від мережі. Будь житловий будинок є пожежонебезпечної електроустановкою, тому на нього потрібно виконати не тільки проект енергопостачання, але й передбачити індивідуальний контур заземлення та блискавкозахист.

Електромонтажні роботи в котеджах і квартирах
Електромонтажні роботи в котеджах і квартирах

Схема електропостачання будинку повинна включати такі пристрої, як пристрій від захисту імпульсного перенапруження, так і пристрій захисного відключення для захисту від пожежі і для захисту людини від струму короткого замикання. Установка стабілізаторів напруги в житловому будинку дозволить Вам зберегти дороге електрообладнання від поломки.

Правильно вибраний кабель по струму, по напрузі ізоляції, за способом його прокладки, грамотно виконана комутація електропроводки, професійно зібраний щит, з дотриманням струмових уставок автоматичного обладнання, виконана додаткова система зрівнювання потенціалів, проведення пусконалагоджувальних робіт, професійний монтаж електрообладнаннявсе це запорука якісного та безпечного функціонування електроустановки Вашого будинку. Всі ці вимоги і технічні рішення можна правильно і професійно реалізувати в проекті енергопостачання будинку.

Електромонтажні роботи, як правило, ведуться по нижче наведеній схемі:
розмічаються місця проходження проводів, суворо у відповідності з архітектурними лініями будівлі, до заздалегідь відомим точкам;
після розмітки починається штроблення стін, стелі та підлоги (залежно від способів прокладки);
проводиться розкладка кабелів, причому важливо, щоб при виконанні подальших електромонтажних або будівельних робіт ці кабелі не заважали і були закріплені надійно;
електромонтаж розподільного щита, комутація електропроводки;
установка розеток, вимикачів, світильників;
здача електромонтажних робіт.

Також сюди включені всі монтажні і з’єднувальні елементи, за якими здійснюється подача електроенергії до встановленого електроустаткування: розеток, вимикачів, приладів освітлення і різної побутової техніки.

Електропостачання заміського будинку проводиться в кілька етапів:

1. У квартирі. Отримання в експлуатуючої організації будинку довідки про виділену на квартиру потужності. При необхідностідозвіл на приєднання додаткової потужності (ТУ).

У будинку. Отримання ТУ в РЕЗ, ОблЕнерго.

2. Розробка проекту електропостачання.

Проект електропостачання розробляється на підставі технічного завдання.

У електропроектування входить:
Вибір місця розташування споживачів угруповання споживачів
Розрахунок навантажень, перетинів силових кабелів, УЗО і автоматів
Вибір матеріалів та місце прокладання слабкострумових кабелів.
Розрахунок довгі кабелів, розрахунок додаткових пристроїв.

Результатом електропроектірованія є: детальна схема протягання кабелів і розташування споживачів на плані будинку або квартири, список необхідних матеріалів з розмірами і кількістю.
3. Підбір необхідного обладнання для забезпечення якісного електроживлення.
4. Проведення електромонтажних робіт відповідно до електропроект. Монтаж включає в себе: складання електричного щита, прокладку кабелю; пробивку гнізд під розетки, вимикачі, перемикачі. Монтаж теплої підлоги. Монтаж електроустановки.

Монтаж вступного кабелю в будинок, як правило, від повітряних ліній або по несучих конструкціях; організацію зовнішнього освітлення; інші необхідні роботи.
Прокладка силових електричних мереж, монтаж і заміна електропроводки квартири, будинки
Збірка електрощитів, електрощитового обладнання, встановлення електрообладнання
Прокладка телефонних ліній, інформаційних та антенних кабелів та інших слабкострумових мереж

5. Виконання контрольновимірювальних випробування змонтованого електроустановки електровимірювальної лабораторією.
6. Наступним етапом є виклик інспектора. Інспектор складає актдопуск електроустановки в експлуатацію.

7. І, нарешті, необхідно надати актдопуск в Енергозбут і запросити їх представника для опечатування лічильника.

Процес електрифікації заміського будинку вимагає великого досвіду роботи, високої кваліфікації не тільки проектувальника, але і, звичайно, електромонтажної бригади.

Проект електропостачання

Залишити відгук